Aktualności i Galerie 2018

Aktualności i Galerie 2018

Sierpień 2018

Harmonogram misji i spotkań dla członków Klastra Metalowego METALIKA – druga połowa 2018 r.

4-7.09. Hamburg, Niemcy Targi SMM Hamburg – największe targi przemysłu stoczniowego i morskiego. Możliwość bezpłatnego skorzystania ze wspólnego stoiska UM Szczecin i Urzędu Marszałkowskiego WZP. Materiały można dostarczać do 28.08 do COIE w Szczecinie. http://www.smm-hamburg.com/en/
19-21.09. Stuttgart,Niemcy Izba Rzemieślnicza Badenii-Wirtembergii organizuje misję do firm z branży obróbki metalu ze Stuttgartu. Impreza obejmuje wizytę na targach AMB 2018. Koszt 150 EUR.
2.10. – do potwierdzenia Wałcz Spotkanie członków Klastra Metalowego METALIKA
12.10. Warszawa Targi Energii Odnawialnej RE-Energy Expo i Termoexpo – EXPO XXI Warszawa. Seminarium „Pokonywanie barier w finansowaniu rozwiązań energooszczędnych w MŚP przemysłu metalowo-maszynowego” – seminarium organizowane w ramach projektu EE-METAL pod patronatem Ogólnokrajowego Stowarzyszenia „Poszanowanie Energii i Środowiska” (SAPE-Polska)
6-7.11. Wrocław Warsztaty LEAN dla członków Klastra METALIKA – LEAN Institut
14.11. Eberswalde,Niemcy Konferencja Klastra Metal Industry Cluster Berlin-Brandenburgia (WFBB)
12.11. – do potwierdzenia do potwierdzenia Spotkanie członków Klastra Metalowego METALIKA

Klaster METALIKA – konkurs – Pomorze Zachodnie. Biznes w dobrym położeniu.
Klaster Metalowy METALIKA jest partnerem konkursu i akcji promocyjnej „Twój biznes pod banderą sukcesu”.
8.08.2018 odbyła się konferencja inaugurująca projekt realizowany dla rozpropagowania przedsiębiorstw Województwa Zachodniopomorskiego na szeroką skalę.
Zachęcamy do zgłaszania się firm do tego konkursu, czekają ciekawe nagrody oraz kampania promocyjna. Czas zgłoszeń do 09.09.2018.
Więcej informacji na stronie biznes.wzp.pl oraz na profilu na https://www.facebook.com/PomZachodnie/

Lipiec 2018
Na zaproszenie Technoparku Pomerania 13 lipca miało miejsce spotkanie i prezentacja Klastra Metalowego METALIKA w ramach projektu: „Zakup usług IOB szansą na innowację MŚP”. Tym samym Klaster METALIKA został jednym z rekomendowanych partnerów projektu. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Więcej informacji w zakładce: http://polskieklastry.org/oferta/

Czerwiec 2018

8 czerwca miało miejsce kolejne spotkanie Klastra Metalowego METALIKA z cyklu „Dobre Praktyki METALIKI”. Gospodarzem była firma TELEYARD sp. z o.o. – GRUPA TELEMOND z siedzibą w Szczecinie, (link do strony: www.telemond.com.pl)
Program wizyty obejmował:

  • Prezentację firmy TELEYARD przez Mariusz Kurkierewicza i Zygmunta Prochora
  • Prezentację i omówienie dobrych praktyk w zakresie odzysku energii w komorach malarskich oraz zaawansowanego systemu filtracji, osuszania i klimatyzacji zastosowanych w firmie TELEYARD
  • Zwiedzanie hali produkcyjnej
  • Dyskusję po zapoznaniu się z możliwościami firmy
  • Sprawy klastrowe (warsztaty LEAN MANUFACTURING, MPPK jako partner w projektach 1.16 ZARR i Technopark oraz Fundusz Usług Rozwojowych, Klaster Metalowy METALIKA jako uczestnik opracowania przez PARP: Benchmarking Klastrów 2018)

Dodatkowo, nasze spotkanie połączone było z obchodami Europejskiego Tygodnia Energii, w ramach którego jesteśmy oficjalnym partnerem. Zapraszamy do zapoznania się z naszym wydarzeniem na oficjalnej stronie EUSEW:

http://www.eusew.eu/energy-days/metalika-metal-cluster’s-energy-day-2018-let’s-use-less-protect-better-earn-more

 

Maj

Klaster Metalowy METALIKA jest partnerem seminarium biznesowego w zakresie nowego programu pt. Polska Strefą Inwestycji, czyli cała Polska strefą ekonomiczną.Organizatorem głównym jest Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., firma Deloitte i Miasto Wałcz. Spotkanie odbędzie się w dniu 9 maja 2018r. w godzinach 11.00-14.30, w Wałeckim Centrum Kultury, Plac Zesłańców Sybiru 3

SPOTKANIE DOTYCZY RÓWNIEŻ PRZEDSIĘBIORCÓW Z POWIATU ZŁOTOWSKIEGO I CZŁUCHOWSKIEGO (teren oddziaływania słupskiej strefy to teren środkowopomorski)

Trwa proces legislacyjny dot. zmiany zasad udzielania pomocy publicznej na realizację nowych projektów inwestycyjnych przez przedsiębiorców. Zmiany te rozszerzają działalność stref ekonomicznych na terytorium całej Polski, stąd też o wsparcie będą mogli ubiegać się wszyscy przedsiębiorcy, którzy spełnią określone nowymi przepisami kryteria ilościowe i jakościowe.
Tematem przewodnim spotkania będzie omówienie nowego instrumentu wsparcia inwestycji, dzięki któremu zachęty podatkowe dla przedsiębiorców mają być dostępne w każdej gminie, niezależnie od statusu właściciela gruntów (nieruchomości JST, Skarbu Państwa i prywatne).
Zmianie ulegną warunki uzyskania wsparcia przez firmy na realizację nowych inwestycji opisane w projektowanej ustawie i rozporządzeniach.

O tym i o wielu innych ważnych tematach będzie można dowiedzieć się podczas niniejszego seminarium.Planujesz realizację nowego projektu inwestycyjnego z sektora przemysłu/usług? Przyjdź na seminarium i dowiedź się więcej w jaki sposób mógłbyś ubiegać się o uzyskanie wsparcia na jego realizację.

Informacje o wydarzeniu publikujemy na stronie: https://sse.slupsk.pl/index.php/pl/homepage-mainmenu/aktualnosci/1679-09-05-2018-seminarium-biznesowe-dla-przedsiebiorcow-w-walczu

Prosimy o uprzednią rejestrację Państwa uczestnictwa na adres: promocja@parr.slupsk.pl

 

Comments are closed.