
Czerwiec 2023
- Klaster METALIKA jako partner organizacyjny zaprasza wszystkich przedsiębiorców z branż:
- metalowej/stalowej,
- stoczniowej,
- morskiej,
- transportowej, spedycyjnej, logistycznej,
- energii odnawialnych, a także wszystkie zainteresowane nawiązaniem kontaktów biznesowych z tymi sektorami
do otwartej rejestracji na Międzynarodowe Spotkania Biznesowe Industrial Bridge 2023, które odbędą się w Szczecinie, w dniu 18 października 2023 r.
Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową: https://ib2023.b2match.io
Każdy zarejestrowany uczestnik INDUSTRIAL BRIDGE 2023 będzie mógł wysyłać zaproszenie do firm, z którymi chciałby się spotkać, jak i odpowiadać na zaproszenia nadesłane od innych uczestników wydarzenia.
To właśnie dobrze wypełniony profil daje gwarancję dotarcia do potencjalnych partnerów biznesowych, z którymi będzie można umówić 20-minutowe spotkania biznesowe z firmami z Niemiec i innych krajów, które wybiera się spośród profili uczestników już zarejestrowanych na stronie wydarzenia. Profil firmy zakłada się przy rejestracji. Powinien być w języku angielskim i zawierać opis działalności, logo, zdjęcia oraz informację, jacy partnerzy biznesowi są poszukiwani. Każdy zarejestrowany uczestnik będzie mógł wysyłać zaproszenie do firm z którymi chciałby się spotkać, jak i odpowiadać na zaproszenia nadesłane od innych uczestników wydarzenia.
Możliwość umawiania spotkań, czyli wysyłanie i akceptowanie zaproszeń do rozmów rozpocznie się od 1 lipca i potrwa do 16 października 2023 r.
Szczegółów na temat rejestracji i umawiania spotkań udzielają konsultanci Enterprise Europe Network, p. Tomasz Łyżwiński, e-mail: Tomasz.Lyzwinski@zut.edu.pl, tel. 725 29 28 01 i p. Jacek Wójcikiewicz, e-mail: Jacek.Wojcikiewicz@zut.edu.pl, tel. 725 292 812.
Udział w spotkaniach zapewnia bezpośredni dostęp do wiedzy na temat nowych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań w ww. branżach. Będzie to także okazja do zdobycia informacji na temat dostępnych źródeł finansowania oraz inicjowania kontaktów i współpracy transgranicznej. To również dodatkowa okazja do wymiany doświadczeń z potencjalnymi partnerami z zagranicy oraz spotkań i dyskusji z naukowcami i ekspertami z waszej branży. Poprzednie edycje zgromadziły łącznie ponad 430 uczestników, głównie z Polski i Niemiec, którzy wzięli udział w 810 spotkaniach.
Do zobaczenia na Międzynarodowych Spotkaniach Biznesowych INDUSTRIAL BRIDGE 2023!
- 2 czerwca w APARTHOTEL-u w Wałczu miało miejsce kilka ważnych wydarzeń m.in. odbyły się warsztaty SMART&LEAN 2023, podczas których zostały przedstawione zagadnienia dotyczące:
- Wsparcia transformacji cyfrowej przedsiębiorstw przez Fundację Platformy Przemysłu Przyszłości,
- Oferty finansowania z grantów transformacji cyfrowej w oparciu o Nawigator Finansowy,
- Odbudowy Ukrainy. Zaproszenie do współpracy z firmami ukraińskimi,
- Współpracy z biznesem na rzecz przygotowań do powojennej odbudowy Ukrainy – jak włączyć się w działania polskich instytucji rządowych,
- Yokoten – Zapewnienia Jakości na Produkcji, sekrety firmy Toyoty. Warsztaty Interaktywne.
Warsztaty dotyczące BADANIA POTRZEB INTERESARIUSZY W ZAKRESIE TEMATYKI WODOROWEJ H2SZCZECIN „WODÓR NAPĘDEM REGIONU”, które obejmowały:
- ocenę gospodarki wodorowej w perspektywie samorządowej, naukowej, biznesowej oraz instytucji otoczenia biznesu.
- opracowanie założeń agendy planowanej konferencji H2Szczecin Wodór napędem regionu zachodniopomorskiego.
W kolejnej części odbyło się I WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA i XII KLASTRA METALIKA DLA PRZEMYSŁU na którym miało miejsce podpisanie deklaracji nowych Członków Wspierających Stowarzyszenie, przedstawienie Raportu z działalności Klastra za 2022 r. oraz podjęcie uchwał. Po częściach oficjalnych był czas na Przyjemności & networking połączony ze zwiedzaniem Aparthotelu, obiad i tort urodzinowy (XII Rocznica Klastra METALIKA). Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w warsztatach i części nieoficjalnej. To Było bardzo dobre spotkanie.
- Szanowni Członkowie klastra METALIKA. Zapraszamy członków Klastra METALIKA dla Przemysłu na Warsztaty Lean&Smart 2023 oraz Walne Zebranie Klastra METALIKA dla Przemysłu. Spotkanie odbędzie się w APARTHOTEL-u w Wałczu na ul. Ciasnej 10.
Gośćmi specjalnymi będą: Mark Forun – Doradca biznesu, Coach w zakresie Zarządzania Przywództwa Lean oraz Piotr Kryjom – ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości i ekspert z zakresu funduszy Unii Europejskiej i programów wsparcia przedsiębiorczości Ministerstwa Rozwoju oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Partnerzy:- Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości
- Uniwersytet Szczeciński, Instytut Zarządzania, Zespół Badawczy Zrównoważonej Transformacji Cyfrowej „Przemysł 5.0”
Agenda:
09.30 – 10.00: Rejestracja & kawa10.00 – 13.00: Warsztaty SMART&LEAN 2023
- Powitanie
- Wsparcie transformacji cyfrowej przedsiębiorstw przez Fundację Platformy Przemysłu Przyszłości– dr. hab. prof. US Marzena Frankowska, Prezes Zarządu Klaster METALIKA dla Przemysłu, Uniwersytet Szczeciński
- Oferta finansowania z grantów transformacji cyfrowej w oparciu o Nawigator Finansowy,dr Piotr KRYJOM, Zastępca Dyrektora Działu Zarządzania Wiedzą, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości
- Odbudowa Ukrainy. Zaproszenie do współpracy z firmami ukraińskimi, Roman KAZANKO i Grzegorz PIASECKI współwłaściciele Ardenz Polska sp. oo., sp.k., Mariusz GRACZYK Prezes Zarządu Ardenz Polska sp. o.o., spk
- Współpraca z biznesem na rzecz przygotowań do powojennej odbudowy Ukrainy – jak włączyć się w działania polskich instytucji rządowych, Marek Dymsza Wiceprezes Zarządu Klaster METALIKA dla Przemysłu
- Yokoten – Zapewnienie Jakości na Produkcji, sekrety firmy Toyoty. Warsztat Interaktywny. Mark FORKUN, Lean Leadership Institute Polska
13.00 – 14.00: BADANIE POTRZEB INTERESARIUSZY W ZAKRESIE TEMATYKI WODOROWEJ H2SZCZECIN „WODÓR NAPĘDEM REGIONU” – WARSZTATY
- Ocena gospodarki wodorowej w perspektywie samorządowej, naukowej, biznesowej oraz instytucji otoczenia biznesu.
- Opracowanie założeń agendy konferencji
14.00 – 15.00: I WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA i XII KLASTRA METALIKA DLA PRZEMYSŁU (część zamknięta dla członków Klastra)
- Podpisanie deklaracji Członków Wspierających Stowarzyszenie
- Przedstawienie Raportu z działalności Klastra za 2022 r.
- Podjęcie uchwał
15.00 – 16.30: Przyjemności & networking
- Zwiedzanie Aparthotel z p. Jarosławem Horodeckim Prezesem Zarządu Ekomech sp. z o.o.
- Obiad i Tort urodzinowy (XII Rocznica Klastra METALIKA)
Do zobaczenia na spotkaniu!
Pliki do pobrania:
Maj 2023
- Została nawiązana współpraca z Enterprise Europe Network, który oferuje dostęp do największej na świecie bazy kontaktów handlowych i technologicznych, swoim zasięgiem obejmuje aż 69 krajów. Pomaga w nawiązaniu konkretnej współpracy z partnerami z zagranicy w uzyskiwaniu nowych klientów, dostawców czy podwykonawców, a także w kwestiach prawnych związanych z eksportem. Nasz dostęp do sieci Enterprise Europe Network umożliwia szybki kontakt i współpracę firmom zrzeszonym się w Klastrze METALIKA dla Przemysłu. Zainteresowanych zapraszamy do współpracy.
- 18.05.2023 odbyło się spotkanie Telekonferencja z Platformą Przemysłu Przyszłości. Głównym tematem spotkania było omówienie narzędzi, jakie oferuje Platforma Przemysłu Przyszłości. Dodatkowo został omówimy plan działań na najbliższe miesiące.
Agenda e-spotkania:
1. Omówienia przez każdego z uczestników dotychczasowych doświadczeń z Przemysłem Przyszłości,
2. Bieżące działania, w tym współpracę z Klastrem Metalika, Klastrem ICT oraz Akademią Wodorową.
3. Plan działań Rady na najbliższe miesiące, ustalając miejsca i formuły kolejnych spotkań.
4. Przedstawienie narzędzi udostępnionych przez Platformę Przemysłu Przyszłości.
5. Dyskusja i podsumowanie wniosków.
Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia na kolejnym e-spotkaniu.
- 18.05.2023 – na zaproszenie Banku Gospodarstwa Krajowego oddział w Szczecinie, uczestniczyliśmy w Śniadaniu biznesowym w hotelu Vulcan w Szczecinie.
Tematem spotkania był: Konflikt na Ukrainie – gospodarcze konsekwencje dla Polski. Temat omówił Piotr Dmitrowski – Menedżer Zespołu Analiz Makroekonomicznych i Rynków Finansowych DBA. Poruszane zagadnienia: poziom inflacji i prognozy jej spadku, współpraca z przedsiębiorcami na Ukrainie (szanse i zagrożenia), rynek walutowy oraz współpraca BGK z ukraińskim systemem bankowym. Dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję na kontynuację tego typu spotkań.
- 12 maja w Wałczu miały miejsce dwa ważne z punktu widzenia biznesu jubileusze: 20 lecie Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych reprezentowanego przez Prezesa Zarządu Zbigniewa Wolnego oraz 15 lecie oddziału Północnej Izby Gospodarczej reprezentowanej przez Prezesa Zarządu Bogdana Białasa. W wydarzeniu uczestniczyło wiele znakomitych gości ze świata biznesu i samorządu. Podczas gali odbyła się licytacja na leczenie malutkiej Kingi Rydz chorującej na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Udało się zebrać pokaźną kwotę, która zasili jej konto na siePomaga.pl. Akcję licytacji zainicjował Mirosław Seńko (REMPRODEX sp. z o.o.), przekazując swoją nagrodę z losowania na licytację. To był piękny moment tej wyjątkowej gali na którą również zostaliśmy zaproszeni.
- Dnia 11 maja 2023 odbyła się w Uniwersytecie Warszawskim konferencja pt. „Łańcuchu wartości gospodarki wodorowej w Polsce” organizowana przez Klub Energetyczny (KE), Wydział Zarządzania UW (WZ UW) oraz Instytut Energetyki (IEn), które po raz kolejny połączyły wysiłki na rzecz ukierunkowania dyskusji dotyczącej rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.
W programie przewidzane były bardzo interesujące sesje tematyczne:
SESJA 1: JAK PRZYSPIESZYĆ WODORYZACJĘ GOSPODARKI W POLSCE?
SESJA 2: DOLINY WODOROWE JAKO WEHIKUŁY GOSPODARKI WODOROWEJ
SESJA 3: WODÓR W TRANSPORCIE I TRANSPORT WODORU
SESJA 4: FINANSOWANIE INWESTYCJI WODOROWYCH
Podczas konferencji Klaster METALIKA dla Przemysłu reprezentowała dr hab. prof. US Marzena Frankowska.
Kwiecień 2023
- Dnia 20.04.2023 r. odbyło się posiedzenie Rady Przemysłu Przyszłości, której członkiem jest Klaster METALIKA dla Przemysłu. Omówiliśmy głównie Strategię Działania Rady (SDR) oraz metodę ADMA, a po każdym z wystąpień mieliśmy interesującą dyskusję związaną z omawianym tematem. Spotkanie miało miejsce w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.
Marzec 2023
- Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027.
Na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego WZP 31.03. br uczestniczyliśmy w konferencji dla samorządów i przedsiębiorców na temat nowych funduszy unijnych dla Pomorza Zachodniego. Do 2027 Zachodniopomorskie ma do dyspozycji 1,68 mld euro. Gościem konferencji był prof. Jerzy Buzek, ceniony i wpływowy europarlamentarzysta, który powołując się na badania Polskiej Akademii Nauk podkreślił, że zachodniopomorskie dokonało największego skoku cywilizacyjnego w kraju.
Marszałek Olgierd Geblewicz podkreślił jak ważne są inwestycjami w infrastrukturę oraz znaczenie przeznaczanych funduszy na biogazownie, wiatraki, pompy ciepła i na ocieplenie budynków. Podkreślano ważność inwestycji dla wyrównania szans mieszkańców w ramach jednego regionu i wspierania rolników. Marszałek zapowiedział samorządowcom, by do sięgnięcia po unijne wsparcie szykowali się na trzeci i czwarty kwartał tego roku, co oznacza, że już należy pracować nad projektami.
- Uczestniczyliśmy w spotkaniu na temat możliwości odbudowy Ukrainy przez firmy z Polski i UE. Konferencja odbyła się 09.03.2023r. w Gryficach dzięki uprzejmości ZEG Zakład Elektryczny Gryfice Sp. z o.o. Partnerami wydarzenia byli: Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza w Warszawie, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Biuro w Poznaniu, Lena Lighting S.A. w Środzie Wielkopolskiej, Kensington Green Sp. Z o.o. w Poznaniu, Klaster Metalika dla Przemysłu, Zarząd Portu w Kołobrzegu, Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie, Fundacja na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej w Poznaniu, Kołobrzeska Izba Gospodarcza, ZKlaster w Zgorzelcu, Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE w Warszawie, Lubuski Klaster Metalowy, PIRE – Polska Izba Rozwoju Elektromobilności, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu wydział w Gryficach, PSŻ Poznań. Spotkanie miało na celu przedstawienie możliwości współpracy z Ukrainą w zakresie odbudowy systemów energetycznych opartych na OZE.
Luty 2023
- Śniadanie Biznesowe firm niderlandzkich i polskich
Dnia 24 lutego 2023 przedstawiciele Klastra METALIKA dla Przemysłu uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami biznesu off-shore’owego zorganizowanym przez Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego WZP wraz Pełnomocnikami Marszałka ds. Gospodarki Morskiej oraz ds. OZE i Gospodarki Wodorowej. Liczymy na owocne kontakty!
Styczeń 2023
- W ostatni dzień stycznia odbyło się Forum OP.EN zorganizowane przed firmę RED SNAKE S.A. jako odpowiedź na drastyczne wzrosty cen energii w przedsiębiorstwach. W trakcie konferencji nad sytuacją energetyczną w Polsce i na świecie dyskutowali eksperci i praktycy z całego kraju. W ramach autorskich prezentacji, paneli dyskusyjnych, a także spotkań networkingowych naświetliły się w merytoryczny sposób możliwości optymalizacji energetycznej, jej zastosowania i finansowania. Konferencja miała miejsce w Hanza Tower w Szczecinie, w której Klaster METALIKA dla Przemysłu był Partnerem oraz Marek Dymsza był prelegentem z prezentacją p.t.: ZASTOSOWANIE ENERGOOSZCZĘDNYCH ROZWIĄZAŃ W MŚP Z PRZEMYSŁU METALOWEGO I MASZYNOWEGO NA PRZYKŁADZIE MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EE-METAL. Dziękujemy za zaproszenie.
- 27-28 stycznia odbyło się XII seminarium warsztatowe pt.:”Nowoczesne rozwiązania energetyczne dla przemysłu”. W tym roku spotkaliśmy się w Kołobrzegu w hotelu OLYMP3. Podczas warsztatów miały miejsce prezentacje nowych podmiotów, które przystąpiły do klastra: firmy RED SNAKE w osobie Jakuba Manickiego i firmy AGICO w osobach Tomasza Gustowskiego i Michała Sieradzkiego.
Mieliśmy również możliwość zapoznania się z nowymi projektami, w których mogą aplikować klastrowicze. Materiał przedstawił Tomasz Osak z Centrum Innowacyjnego Biznesu. Wszystkim uczestnikom warsztatów dziękujemy za aktywny udział.
Grudzień 2022
- Na zaproszenie p. Burmistrza Macieja Żebrowskiego reprezentującego Urząd Miasta Wałcz uczestniczyliśmy w konferencji nt. zielonej energii, która miała miejsce 12 grudnia w Wałczu.
Efektem konferencji jest podpisanie porozumienia dla utworzenia Międzyregionalnego Centrum Zielonych Technologii w Wałczu.
Partnerami strategicznymi konferencji byli: Miasto Wałcz, Polska Grupa Wodorowa, Klaster METALIKA dla Przemysłu, Bank Gospodarstwa Krajowego, Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu, Platforma Przemysłu Przyszłości, Gryficki Klaster Energii.
-
8 grudnia odbyło się IV Spotkanie Nauki z Biznesem organizowane przez Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT
IV Spotkanie Nauki z Biznesem było okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń z przedsiębiorcami. Nie zabrakło też pracownika Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Szczecinie oraz konsultantek Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Zachodnia. Dodatkowe możliwości wsparcia zaprezentowali konsultanci Enterprise Europe Network. Spotkanie było również sposobnością, by zaprezentować Klaster Metalika dla Przemysłu, a także wysłuchać informacji o Europejskich Hubach Innowacji Cyfrowych i możliwościach ich wykorzystania. W spotkaniu uczestniczyło kilku klastrowiczów METALIKI, którzy przyjechali, by zapoznać się z rozwiązaniami technicznymi i możliwościami współpracy z ZUT-em. Dziękujemy za zaproszenie klastra na spotkanie i do zobaczenia za rok.
Listopad 2022
- 30 listopada miała miejsce pierwsza na taka skalę w naszym województwie konferencja naukowo-techniczna: H2Szczecin Wodór napędem regionuzorganizowana przez Klaster METALIKA dla Przemysłu przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego WZP i Uniwersytetu Szczecińskiego.Partnerami strategicznymi był Bank Gospodarstwa Krajowego i ENEA S.A., partnerem głównym: Szczecińska Energetyka Cieplna sp. z o.o., a partnerem technologicznym: Air Products sp. z o.o. Organizacja wydarzenia była odpowiedzią na zgłaszane zapotrzebowanie ze strony różnych środowisk (biznes, nauka, samorząd) Województwa Zachodniopomorskiego, z którymi aktywnie współpracuje Klaster METALIKA.Konferencja miała na celu:
- Prezentację aktualnych dokonań w zakresie rozwiązań wodorowych oraz potencjału regionu.
- Identyfikację i aktywizację interesariuszy regionalnych, stworzenie platformy współpracy oraz zachęcenie samorządowców, przedsiębiorców oraz naukowców do włączenia się w proces tworzenia i rozwoju gospodarki wodorowej w Województwie Zachodniopomorskim.
- Zaznaczenie Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego oraz działających tu interesariuszy na mapie istotnych aktorów włączających się w budowę polskiej i europejskiej gospodarki wodorowej.
- Prezentację dobrych praktyk w zakresie wdrażania gospodarki wodorowej.
Wydarzenie miało charakter regionalny, a jednocześnie ogólnopolski poprzez zaproszenie do współpracy strategicznych partnerów oraz ekspertów.
Konferencję otworzył Ireneusz Zyska, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Stanisław Wziątek, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.
Konferencja była podzielona na IV sesje (AGENDA do pobrania w PDF):
I SESJĘ PLENARNĄ: „Wodór szansą na zrównoważony rozwój”
II SESJĘ NAUKOWĄ: „Znaczenie nauki w rozwoju gospodarki wodorowej”
III SESJĘ SAMORZĄDOWĄ: „Wyzwania gospodarki wodorowej w praktyce samorządów”
IV SESJĘ REGIONALNĄ: „Zachodniopomorska Dolina Wodorowa – quo vadis?”
Konferencja okazała się ogromnym sukcesem wszystkich osób biorących w niej udział. Do zobaczenia za rok!link do serwisu zdjęciowego: https://photos.app.goo.gl/3UcqTgP7mY5PCNyT7 z konferencji H2Szczecin Wodór napędem regionu
Agenda konferencji H2Szczecin (PDF)
Październik 2022
- Uroczyste otwarcie Aparthotelu w Wałczu, nowej inwestycji firmy EKOMECH Sp. z o.o.
W uroczystości otwarcia uczestniczyło wielu znakomitych gości ze świata biznesu, nauki, mediów i polityki. Była to również okazja do wymiany doświadczeń oraz prezentacji kolejnej inwestycji firmy EKOMECH – kompleksu energooszczędnych domów Ku Słońcu Ustronie Morskie / Kukinka. To było bardzo udane spotkanie, a Wałcz zyskał obiekt o wysokim standardzie.
- W dniu 11 października 2022 r. odbyło się IV spotkanie z serii SMART2022. P.t.: „Wyzwania gospodarcze, a transformacja cyfrowa przemysłowych MŚP” zorganizowana przez Klaster METALIKA dla Przemysłu wspólnie z Fundacją Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Uniwersytetu Szczecińskiego i Akademii Nauk Stosowanych. W pierwszej części spotkanie miało charakter prezentacji, opisujących zastosowanie rozwiązań z zakresu: Rozwiązań dla MŚP w okresie dynamicznych zmian rynkowych. Swoje tematy przedstawili: Grzegorz Kowalewski z EURODORADZTWA, Piotr Wielgat z InTechMet, mecenas Michał Jędrzejczyk oraz dyrektor COP Poznań Andrzej Rosiek z ARP.
Druga część spotkania była poświęcona warsztatom SMART2022: Jak skorzystać z cyfryzacji?
I obejmowała kilka zagadnień: „Wdrażanie transformacji cyfrowej w opinii przedsiębiorstw przemysłowych” – prof. US dr hab. Marzena Frankowska, Uniwersytet Szczeciński;
„Kompetencje przyszłości” – dr hab. inż. Krzysztof Pietrusewicz, prof. ZUT, ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości;
„Platforma Cyfrowa Przemysłu Przyszłości” – Wojciech Kmiecik, główny specjalista Działu Strategii i Rozwoju Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości;
„Wprowadzenie do Przemysłu Przyszłości, modele biznesowe, zarządzanie zmianą” – dr Jarosław Rubin – ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości
Dziękujemy naszym Partnerom merytorycznym oraz wszystkim którzy się zarejestrowali za udział w spotkaniu.
Konferencja cieszyła dużym zainteresowaniem przedsiębiorców i została dobrze oceniona przez uczestników. Do zobaczenia za rok na kolejnym SMART.
Wrzesień 2022
- Fabryka Przyszłości 2022
Zapraszamy do uczestnictwa w II edycji Konkursu Fabryka Przyszłości organizowanej w ramach działań Fundacji Platformy Przemysłu Przyszłości.
Fabrykę/przedsiębiorstwo można zgłosić we wszystkich siedmiu lub w wybranych kategoriach konkursowych:
1. Zaawansowane Technologie Produkcyjne
2. Fabryka Cyfrowa
3. Fabryka Ekologiczna
4. Kompleksowa inżynieria zorientowana na klienta
5. Organizacja skupiona na człowieku
6. Inteligentna produkcja
7. Otwarta fabryka skoncentrowana na łańcuch wartości
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 września 2022. Wzór wniosku znajduje się na stronie: https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/konkursy/fabryka-przyszlosci-2022/ - Nasz członek klastra METALIKA dla Przemysłu Grupa Garo, dostarczający na europejskie rynki stacje do ładowania samochodów elektrycznych, rozpoczęła budowę nowej hali produkcyjnej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Szczecinie-Trzebuszu. W 5 września na placu budowy przy ul. Kadmowej w Szczecinie odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego. Dziękujemy za zaproszenie, jesteśmy dumni mając takiego partnera w klastrze!
Sierpień 2022
- Po długich staraniach 22 sierpnia zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Klaster METALIKA dla Przemysłu.
- Klaster METALIKA dla Przemysłu bierze udział w powołanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska Grupie Roboczej nr 7 – rozwój dolin wodorowych oraz współpraca interesariuszy.Grupa koordynowana jest przez Agencję Rozwoju Przemysłu SA. Jako priorytetowe wybrano zadania, które realizują cele Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do roku 2040 oraz które zostały wpisane na horyzont czasowy 2021 / 2022 / 2023.Bierzemy udział w dwóch podgrupach:
- Zadanie nr 1.6. Budowa i rozwój klastrów, hubów, dolin wodorowych demonstratorów, modeli biznesowych, i technologicznych, uwzględniających rozwój pełnych łańcuchów wartości technologii wodorowych (cel nr 1) + zadanie nr 2.13 – studia wykonalności dolin wodorowych (cel nr 2)
- Lider: Dolnośląska Dolina Wodorowa
- Zadanie nr 5.5 – utworzenie struktury odpowiedzialnej za koordynację działań dolin wodorowych (z wyłączeniem aspektów finansowych, które będą opracowane w Gr. 5
- Lider: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
- Zadanie nr 1.6. Budowa i rozwój klastrów, hubów, dolin wodorowych demonstratorów, modeli biznesowych, i technologicznych, uwzględniających rozwój pełnych łańcuchów wartości technologii wodorowych (cel nr 1) + zadanie nr 2.13 – studia wykonalności dolin wodorowych (cel nr 2)
Z ramienia Klastra w pracach uczestniczą: prof. UG dr hab. Anna Lis oraz prof. US. dr hab. Marzena Frankowska i Marek Dymsza.
Czerwiec 2022
- 10 czerwca na zaproszenie Centrum Inicjatyw Gospodarczych UM WZP w ramach wizyty studyjnej w województwie zachodnio-pomorskim uczestników JST z regionu kujawsko-pomorskiego w ramach projektu „Wdrażanie standardów obsługi inwestora w samorządach województwa kujawsko-pomorskiego” miała miejsce prezentacja Klastra METALIKA dla Przemysłu pt.: Rozwój kompetencji przyszłości przemysłu metalowo-maszynowego w praktyce”, którą przedstawił Marek Dymsza.
- Uczestniczyliśmy w konferencji nt. Przemysłu 4.0, organizowanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Platformę Przemysłu Przyszłości, której partnerem był m.in. Klaster METALIKA dla Przemysłu. Konferencja odbyła się 2 czerwca w Szczecinie w hotelu Bukowy Park.
Poruszane zagadnienia:
– Transformacja w kierunku Przemysłu Przyszłości, przykłady wdrożenia – dr hab. inż. Krzysztof Pietrusewicz, prof. ZUT,
– SMART FACTORY 4.0 – jako przykład regionalnej nauki biznesu – dr hab. Katarzyna Cheba, prof. ZUT, •
– Główne paradygmaty czwartej rewolucji przemysłowej – przykłady udanych wdrożeń w polskim przemyśle maszynowym – Prof. dr hab. inż. Mirosław Pajor ZUT,
Plany BGK dla wsparcia projektów rozwojowych w kierunku Przemysłu Przyszłości Edyta Płanka – Dyrektor Rozwoju Regionu Lubuskiego w BGK
Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.
- Maj 2022
- W dniu 20 maja 2022 r. odbyło się historyczne Zebranie Założycielskie Stowarzyszenia Klaster METALIKA dla Przemysłu. Porządek spotkania obejmował: wybranie przewodniczącego zebrania, którym został p. Bogdan Białas i sekretarza: p. Roberta Sylwesiuka. W dalszej kolejności nastąpiła prezentacja modelu działania stowarzyszenia, podjęcie uchwały o założeniu stowarzyszenia, zapoznanie się z projektem statutu i podjęcie uchwały o jego przyjęciu, zadeklarowanie członkostwa w stowarzyszeniu, wybranie Zarządu Stowarzyszenia, Komisji Rewizyjnej i Rady Organizacyjnej. Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie. Otwieramy nowy rozdział naszego Klastra METALIKA dla Przemysłu.
- Serdecznie zapraszamy na konferencję nt. Przemysłu 4.0 organizowaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego, której partnerem jest Klaster METALIKA dla Przemysłu. Konferencja odbywa się 2 czerwca w Szczecinie, a szczegółowa agenda oraz sposób rejestracji na wydarzenie zamieszczone są w załączniku (Program) i zaproszeniu.
Program do pobrania:
PROGRAM konferencji 'Przemysł 4.0 – wyprzedź konkurencję’ Szczecin 02.06.2022
Kwiecień 2022
- 23 kwietnia uczestniczyliśmy w Jubileuszu 30 lecia Zakładu Mechanicznego METALTECH sp. z o.o. z Mirosławca. Uroczystość odbyła się w Pile w Auditorium Maximum. Na jubileusz przybyło wielu wspaniałych zaproszonych gości. Były wspomnienia, pokazane w przygotowanym na tą okazję filmie, przemówienia, kwiaty i gratulacje. Po części oficjalnej odbył się koncert Justyny Steczkowskiej, który obfitował w wiele zaskakujących zwrotów akcji. Gratulujemy! I życzymy wielu dalszych sukcesów i kolejnych jubileuszów!
Marzec 2022
- 25 marca w Wałczu odbyło się XI Zwyczajne Walne Zgromadzenie Klastra METALIKA.
W pierwszej części spotkania przedstawiono i omówiono: Raport z podsumowania roku 2021, zmianę dotychczasowej nazwy klastra na: Klaster METALIKA dla Przemysłu, koncepcję powołania stowarzyszenia „Klaster METALIKA dla Przemysłu”, badania „Analiza potrzeb podmiotów klastrowych”, inteligentną specjalizację WZP „Inteligentne metody wytwarzania maszyn i dóbr”, gospodarkę wodorową i Zachodniopomorską Dolinę Wodorową.
W drugiej części miały miejsce prezentacje nowych członków klastra METALIKA firm: CERMAR INDUSTRY SP. Z O.O., LIBERSKA DB i ZAKŁAD METALOWY ALEM SP. Z O.O. oraz prezentacje gospodarzy spotkania i zaproszonych gości:-
- „Możliwość współpracy PWSZ w Wałczu z Przedsiębiorcami Klastra METALIKA,” dr Mariusz Wojtalik, prof. PWSZ
- „Oferta finansowa ARP SA” – Andrzej Rosiek, Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców Poznań, Agencja Rozwoju Przemysłu SA
- „Finansowanie rozwoju przemysłu przez BGK”, Sebastian Skrzypek, Specjalista ds. projektów rozwojowych, Bank Gospodarstwa Krajowego
- „Rynek stali zdaniem eksperta” – Jakub Szkopek, analityk rynku akcji spółek przemysłowych, Erste Group Polska
Po części oficjalnej miała miejsce uroczystość XI urodzin Klastra Metalowego METALIKA, za życzenia i prezenty bardzo dziękujemy.
-
Styczeń 2022
- GARO zainwestuje w nowy obiekt produkcyjno-logistyczny w Polsce w celu znacznego zwiększenia mocy produkcyjnych w obszarze biznesowym GARO E-mobility. Zarząd GARO AB podjął decyzję o inwestycji w nowy obiekt produkcyjno-logistyczny w Szczecinie, w bliskim sąsiedztwie istniejącego obiektu. Nowa powierzchnia obiektu wyniesie około 15 000 mkw. i pozwoli na znaczne zwiększenie zdolności produkcyjnych przede wszystkim w obszarze biznesowym GARO E-mobility, a także w obszarze biznesowym GARO Electrification. Rozpoczęcie projektu planowane jest na drugi kwartał 2022 r., a ukończenie obiektu do lata 2023 r. Istniejący obiekt ma wystarczającą zdolność produkcyjną do czasu uruchomienia nowego obiektu. Całkowity budżet inwestycyjny wynosi około 75 mln SEK.
Grudzień 2021
- W świątecznej atmosferze 17 grudnia odbyło się spotkanie klastrowe w PWSZ w Wałczu na którym zostały przedstawione nowe podmioty które przystąpiły do KM METALIKA: Liberska DB, BJB Services sp. z o.o. sp. kom. i Cermar Industry sp. z o.o. Zostały omówione możliwości komercjalizacji usług Regionalnego Centrum B+R przy PWSZ w Wałczu, plany związane z wodorowymi łańcuchami dostaw i koncepcja Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej, program rozwoju morskich farm wiatrowych (Offshore) oraz SMART2021 – szczegółowe podsumowanie projektu i konferencji on-line jaka miała miejsce 10.12.2021. Została przedstawiona również propozycja organizacji Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia KM METALIKA w marcu 2022. Na zakończenie spotkania były życzenia i świąteczny poczęstunek.
- W dniu 10 grudnia 2021 r. odbyła się III Konferencja naukowo-techniczna pt.: „SMART2021. Inteligentne rozwiązania dla firm przemysłowych” zorganizowana przez Klaster Metalowy METALIKA wspólnie z Urzędem Marszałkowskim WZP oraz Uniwersytetem Szczecińskim. Konferencja miała charakter praktycznych prezentacji, opisujących zastosowanie rozwiązań z zakresu Przemysłu 4.0 jako case study firmy produkcyjnej z branży metalowo-maszynowej. Zależało nam na przełamaniu barier i wskazanie drogi postępowania przy wdrażaniu rozwiązań P4.0, popularyzacji rozwiązań P4.0 i ich możliwej adaptacji do potrzeb firm przemysłowych.
Dziękujemy naszym Partnerom merytorycznym oraz wszystkim którzy się zarejestrowali za udział w konferencji. Konferencja cieszyła dużym zainteresowaniem przedsiębiorców i została dobrze oceniona przez uczestników. Materiały z konferencji (prezentacje/case study) dostępne są na naszej stronie w zakładce SMART2021. Zapraszamy do kontaktu firmy zainteresowane audytem Przemysłu 4.0, opracowaniem tzw. mapy drogowej pod przyszłe konkursy (dofinansowania w nowej perspektywie UE) czy wdrożeniem rozwiązań z zakresu transformacji cyfrowej w swoich firmach.
Listopad 2021
- Klaster METALIKA i badanie dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstwKlaster Metalowy METALIKA we współpracy z Fundacją Platforma Przemysłu Przyszłości realizuje badanie dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstw.Ta forma badania jest autorskim programem Platformy Przemysłu Przyszłości do samodzielnego wykorzystania przez firmy w celu oceny ich sytuacji względem ustalonego wzorca. Pozwala ona na weryfikację słabych i mocnych stron, tworząc jednocześnie płaszczyznę do dyskusji nad kierunkami zmian w przedsiębiorstwie, ustalonymi na podstawie wystandaryzowanego podejścia.Takie badanie umożliwia porównywalnie wyników pomiędzy przedsiębiorstwami, co może być pomocne w procesach zarządczych. Przeprowadzenie badania dojrzałości cyfrowej w przedsiębiorstwach klastrowych pozwoli na uzyskanie kluczowych informacji dla ich właścicieli i osób zarządzających dot. kierunków ewentualnych zmian oraz potrzeb firm, które mogą być wykorzystane w przyszłych projektach realizowanych przez koordynatorów klastrów.Zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z linku do narzędzia badawczego i wypełnienia przedmiotowej ankiety.https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/formularze/samoocena-dojrzalosci-cyfrowej/?_blocks_slider_2=0Zwracamy się do Państwa z prośbą o priorytetowe potraktowanie naszej prośby. Realizując to zadanie jesteśmy bardzo ograniczeni ramami czasowymi. Prosimy tym samym, aby zadanie wykonać najpóźniej do dnia 30.XI.2021 r.
- Serdecznie dziękujemy za rejestrację na III Konferencję naukowo-techniczną pt.: „SMART 2021. Inteligentne rozwiązania dla firm przemysłowych”.
Mamy nadzieję, że już 10 grudnia 2021 r. spotkamy się na Uniwersytecie Szczecińskim.
Z uwagą monitorujemy sytuację odnośnie ewentualnych obostrzeń i na bieżąco będziemy Państwa informować w przypadku zmiany formuły imprezy.
Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, w kontekście panującej pandemii, wstęp do budynku będzie możliwy tylko dla osób wcześniej zarejestrowanych na konferencję poprzez Kwestionariusz rejestracyjny. - INDUSTRIAL BRIDGE 2021
Klaster METALIKA jako partner wydarzenia zaprasza na INDUSTRIAL BRIDGE – Międzynarodowe Spotkania Biznesowe, które odbędzie się 24 listopada 2021 r. w RCIiTT w Szczecinie.Rejestracja – od 1 czerwca do 15 listopada 2021 r. – TUTAJ
Wybór partnerów do spotkań – od 1 czerwca – do 22 listopada 2021 r.
Program wydarzenia – TUTAJ - SMART 2021
Od października realizujemy zadanie publiczne, którego celem jest upowszechnienie koncepcji Przemysłu 4.0 wśród małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych, pt.: “Wygraj bezpłatny audyt – Przemysł 4.0 w twojej firmie” (więcej w zakładce SMART2021).
Po zakończeniu naboru i analizie nadesłanych ankiet na bezpłatny audyt została wybrana firma METALTECH Sp. z o.o. z Mirosławca. Gratulujemy!
(więcej w zakładce SMART2021).
W dniach 4-5 listopada w Szczecinie odbył się 7 Kongres Klastrów Polskich, którego organizatorem był Związek Pracodawców Klastry Polskie oraz Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Chemiczny Zielona Chemia.Przedmiotem VII Kongresu Klastrów Polskich była dyskusja, pod hasłem przewodnim „Nowe programy europejskie na lata 2021-2027.Finansowanie rozwoju, innowacji i odbudowy Polski w nowej perspektywie finansowej i po kryzysie Covid-19”.Rok 2021 rok, to pierwszy rok perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027. Jest to więc doskonały moment do wymiany, wypracowanych już często, pomysłów oraz ostatnich możliwych korekt. Była to dla przedsiębiorców zrzeszonych w klastrach okazja do zapoznania się z planami decydentów i możliwość ich komentowania, a także przygotowania klastrów i ich firm na nowe formy wspierania rozwoju regionalnego.Jako Klaster Metalowy METALIKA, mieliśmy swój udział, Marzena Frankowska jako moderator Sesji plenarnej II: Rola regionów w finansowaniu innowacji w latach 2021-2027 i Marek Dymsza jako uczestnik debaty: Okrągły Stół Przemysłu Przyszłości: „Czy innowacyjność gospodarki regionalnej można wzmocnić poprzez rozwój kompetencji przyszłości?”.
Link do sesji:
https://www.youtube.com/watch?v=QA5EOICNpew&t=25682s&ab_channel=KlastryPolskie-transmisjeonline
Październik 2021
- Kolejne spotkanie KM METALIKA, tym razem gościliśmy w MOSiR w Wałczu. Mieliśmy okazję poznać dwóch nowych członków klastra: p.Franka Reitera reprezentującego Ardenz Polska Sp. z o. o. Sp. K. i p.Marka Tańskiego reprezentującego Zakład Mechanizmów Napędowych s.c. obie firmy ze Świdwina.Omówiliśmy wydarzenia w których braliśmy udział: ITM w Poznaniu oraz misję gospodarczą do Dubaju. W drugiej części spotkania przekazaliśmy informacje o nowej perspektywie finansowej dla WZP, wyniki pracy grupy roboczej ds. RPO WZP i przedstawiliśmy Projekt „SMART 2021. Przemysł 4.0 w przemysłowych MŚP”, którego jesteśmy koordynatorem. Kolejne spotkanie odbędzie się w grudniu w Szczecinie połączone z konferencją SMART2021.
Wrzesień 2021
- Zakończona została misja gospodarcza na targi THE BIG 5 oraz THE BIG 5 HEAVY w Dubaju (10-15.09.2021), w której wzięli udział przedstawiciele naszego klastra:
- Intermetal s.c. – Mariusz Kruszyński
- Sumara sp. z o.o. – Maciej Sumara
- Klaster Metalowy METALIKA (MP Polskie Klastry sp. z o.o.) – Marzena Frankowska
Misja była realizowana w ramach projektu „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje”.
Odbyliśmy szereg ciekawych spotkań, efektem są pierwsze maile z nawiązanych kontaktów.
Na targach przekazane zostały materiały promocyjne otrzymane od firm klastrowych, a nadesłane przez informacje posłużyły podczas prowadzonych rozmów z kontrahentami zagranicznymi.
- Nie mogło nas zabraknąć na targach ITM INDUSTRY EUROPE. To największe i najbardziej znaczące targi przemysłowe w tej części Europy, prezentujące światowe trendy zgodne z ideą Przemysłu 4.0. Uczestniczyliśmy w konferencji: „Jedna silna gospodarka – szanse i możliwości we Wschodniej Brandenburgii – polsko-niemieckim obszarze gospodarczym”. Spotkanie organizowane było przez zrzeszone w Business Location Network – Investor Center Ostbrandenburg oraz Investor Center Uckermark. Po konferencji spotkaliśmy się z Marie-Christin Menke z nową szefową Cluster Metal Industry z Economic Development Agency / Brandenburg oraz z kilkoma firmami, m.in. z EUROPA Systems.
Sierpień 2021
- Klaster Metalowy METALIKA jako organizacja weźmie udział w misji gospodarczej na targi THE BIG 5 oraz THE BIG 5 HEAVY w Dubaju, która odbędzie się w terminie 11-15 września 2021 r.Misja realizowana jest w ramach projektu „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje”.Misja wyjazdowa dedykowana jest firmom działającym w branży budowy i wykańczania budowli, wykończenia wnętrz oraz maszyn i urządzeń. Udział w misji zakłada uczestnictwo w targach The Big 5 i The Big 5 Heavy, spotkania B2B, seminarium branżowe, wizytę studyjną w jednym z przedsiębiorstw na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Czerwiec 2021
- Jubileusz 10-lecia Klastra Metalowego METALIKA
Jubileuszowa uroczystość odbyła się 25 czerwca w Lokalnym Centrum Nauki „Metalowe Inspiracje” w Wałczu. Wśród zaproszonych gości byli reprezentanci władz wojewódzkich i samorządowych, przedstawiciele środowisk naukowych oraz pomysłodawcy i założyciele Klastra z byłą rektor PWSZ w Wałczu dr hab. Jolantą Witek prof. AJP, Starostą Wałeckim dr. Bogdanem Wankiewiczem, Sekretarzem Powiatu i jednocześnie Prezesem Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych w Wałczu Zbigniewem Wolnym oraz klastrowi przedsiębiorcy z trzech województw, W gronie gości znaleźli się ponadto obecny Rektor PWSZ w Wałczu dr Dariusz Skalski oraz Prorektor dr Kamila Trojanowska. Uroczystość prowadzili koordynatorzy Klastra Melowego METALIKA dr hab. Marzena Frankowska prof. US i Marek Dymsza. Marzena Frankowska odczytała listy gratulacyjne w związku z jubileuszem 10-lecia Klastra Metalowego METALIKA, jakie przesłali JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, który honorowym patronatem objął utworzenie klastra w 2011 roku oraz Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek. Po odczytaniu listów gratulacyjnych nastąpił pokaz slajdów, ilustrujących osiągnięcia z 10-letniej działalność klastra METALIKA. Uhonorowano również członków założycieli METALIKI, którzy 10 lat temu podpisywali umowę klastra. W drugiej części spotkania uczestnicy jubileuszu zwiedzili Lokalne Centrum Nauki „Metalowe Inspiracje”. Ostatnim punktem jubileuszu było spotkanie na Zamku w Tucznie. Dziękujemy wszystkim osobom za maile, ciepłe słowa, życzenia i obecność z nami podczas spotkania w Wałczu i na zamku w Tucznie.
-
Prezentacja w PDF-ie
- Zapraszamy na konferencję pod patronatem KM METALIKA
Rejestracja online:
www.axonmedia.pl/konferencje/rejestracja/utrzymanie-ruchu-2021-gdynia
- Przy udziale Pana dr inż. Wojtka Musiała w Regionalnym Centrum Badawczo-Rozwojowym w PWSZ w Wałczu zorganizowaliśmy w dniu 16 czerwca praktyczną prezentacją gratowarki krawędzi blach po wypalaniu laserowym. Zostały zaprezentowane możliwości usuwania wypływki po cięciu plazmą oraz gratu po cięciu laserem oraz zatępiania ostrych krawędzi detali przed malowaniem / cynkowaniem. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w prezentacji i mamy nadzieję, że pozwoli to na optymalizację procesów w firmach. Wszystkich zainteresowanych szczegółowymi możliwościami prezentowanej maszyny zachęcamy do kontaktu: piotr.wielgat@intechmet.pl / +48 503 569 621
Kwiecień 2021
Marzec 2021
- 31.03.2021r. odbyło się spotykanie on-line z kierownictwem Centrum Inicjatyw Gospodarczych w osobach: Jacek Wójcikowski – Dyrektor Centrum Inicjatyw Gospodarczych i Paweł Szeremet – Kierownik Biuro ds. innowacyjności i inteligentnych specjalizacji.
Celem spotkania była prezentacja raportu z przeprowadzonych badań p.t.: „Kształtowanie relacji współdziałania klastrów i regionalnych władz samorządowych – dobre praktyki”, którego autorami byli: Marzena FRANKOWSKA – Klaster Metalowy METALIKA, Magdalena ŁAWICKA – Klaster IT, Marek DYMSZA – Klaster Metalowy METALIKA, Andrzej MONTWIŁŁ – Klaster Morski, Przemysław WOJDYŁA – Klaster Zielona Chemia oraz zainicjowanie działań z UM WZP w nowej perspektywie 2021-2027.
- W związku z pozytywnym zaopiniowaniem przez Radę Organizacyjną klastra, Raportu z działalności KM METALIKA za 2020 r. zostały wysłane drogą mailową do wszystkich członków KMM dokumenty dotyczące X ZWZ Klastra Metalowego METALIKA t.j.: uchwały (w firmie elektronicznej), załącznik do uchwały (Raport z działalności KM METALIKA za 2020 r.) oraz Regulamin do głosowania. Wszyscy członkowie KM METALIKA, zostali poproszeni o zapoznanie się z dokumentami i elektroniczne oddanie swoich głosów nad uchwałami. Za nadesłane głosy: DZIĘKUJEMY!
Działając na podstawie §8 ust. 7 Statutu Klastra Metalowego METALIKA, zwanego dalej Klastrem, wnieśliśmy jako Koordynatorzy KMM o podjęcie uchwał, które Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Klastra Metalowego METALIKA obowiązane jest uchwalić zgodnie ze Statutem, po zakończeniu każdego roku kalendarzowego działalności Klastra. Posiedzenie X ZWZ Klastra było zaplanowane na dzień 31 marca 2021 roku, ale z powodu siły wyższej (pandemii COVID-19 i wprowadzenia w Polsce stanu epidemicznego) nie było możliwe odbycie posiedzenia w zaplanowanym terminie i w sposób bezpośredni. - W związku z zaostrzeniem przepisów dotyczących spotkań ze względu na zagrożenie epidemiologiczne w dniu 31.03.2021 r. o godz. 11.00 odbyło się spotkanie on-line z Radą Organizacyjną klastra celem przedstawienia Raportu z działalności KM METALIKA za okres 01-12.2020. Przewodniczący R.O. otworzył spotkanie i po omówieniu przeprowadzonych działań w 2020 r. oraz przedstawieniu planów na 2021r. zarządził głosowanie. Rada Organizacyjna KM METALIKA w osobach: Zbigniew Wolny – Przewodniczący R.O KMM, Jerzy Ćwiszewski – członek R.O, Zygmunt Jędrzejczyk – członek R.O., Wojciech Musiał – członek R.O. i Marek Dymsza – członek R.O pozytywnie zaopiniowała działalność koordynatorów klastra. Dziękujemy!
Luty 2021
- Jako Partner konferencji, zapraszamy na dwudniową konferencję skierowaną do pracowników firm branży przemysłowej, działów projektowych, produkcyjnych, rozwoju i sprzedaży, osób będących użytkownikami rozwiązań do projektowania oraz managerów odpowiedzialnych za rozwój, sprzedaż i innowacyjność w firmach.Podczas serii wirtualnych sesji dla branży przemysłowej, poruszone zostaną takie zagadnienia jak praca w nowej rzeczywistości, nowości i trendy w zarządzaniu danymi i projektami oraz innowacje w przemyśle maszynowym i budowlanym. Udział w konferencji jest bezpłatny, a uczestnicy mogą rejestrować się na dowolne dni i sesje tematyczne, zgodnie z obszarem swoich specjalizacji i zainteresowań. Szczegółowa agenda i rejestracja na wydarzenie dostępne są na stronie konferencji pod adresem www.autode.sk/przemysl2021
Pobierz agnedę Autodesk Days 2021 w PDF
-
Pobierz program w PDF
- Webinar: „Przyśpieszanie efektywności energetycznej MŚP”
W ramach współpracy Klastra Metalowego METALIKA z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zachęcamy do wzięcia udziału w webinarium pn. „Przyśpieszanie efektywności energetycznej MŚP” oraz spotkaniach b2b z zagranicznymi firmami w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego
2014-2021 oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021. Wydarzenie odbędzie się 25 lutego 2021 r. w godzinach 09:30-17:00 i jest skierowanie do firm, które mają pomysł na wspólne przedsięwzięcie biznesowe z partnerem zagranicznym.
Spotkania indywidualne z wybranymi przedsiębiorcami z zagranicy będą poprzedzone webinarium, podczas którego uczestnicy wysłuchają prelekcji, m.in. na temat roli jaką odgrywa efektywność energetyczna w przyśpieszaniu przejścia przedsiębiorstw na czystą energię oraz osiągnięcia dzięki niej celów klimatycznych i ekonomicznych.
Udział w webinarium i spotkaniach b2b jest bezpłatny. Oficjalnymi językami wydarzenia są język polski i angielski.
Organizatorami wydarzenia są Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Innovation Norway.
Wszystkich zainteresowanych uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego (w języku angielskim): Accelerating energy efficiency in SMEs – Home (b2match.io) do dnia 24 lutego 2021 r.
Styczeń 2021
- 26.01.2021 Seminarium on-line „Funkcjonowanie bazy UE: Access2Markets”
Komisja Europejska uruchomiła bardzo użyteczne narzędzie pomagające eksporterom i importerom. Powstała ogromna baza danych (stale aktualizowana), która umożliwia obliczenie ceł i wszelkich opłat w handlu międzynarodowym. Dotyczy to również handlu z Wielką Brytanią.Więcej informacji i dostęp do narzędzi -> https://trade.ec.europa.eu/access-to-markets/en/content/Access2Markets w PDF
- W dniu 20 maja 2022 r. odbyło się historyczne Zebranie Założycielskie Stowarzyszenia Klaster METALIKA dla Przemysłu. Porządek spotkania obejmował: wybranie przewodniczącego zebrania, którym został p. Bogdan Białas i sekretarza: p. Roberta Sylwesiuka. W dalszej kolejności nastąpiła prezentacja modelu działania stowarzyszenia, podjęcie uchwały o założeniu stowarzyszenia, zapoznanie się z projektem statutu i podjęcie uchwały o jego przyjęciu, zadeklarowanie członkostwa w stowarzyszeniu, wybranie Zarządu Stowarzyszenia, Komisji Rewizyjnej i Rady Organizacyjnej. Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie. Otwieramy nowy rozdział naszego Klastra METALIKA dla Przemysłu.